המדריך ליזם המתחיל​​

המדריך ליזם המתחיל​

המדריך ליזם המתחיל

הדרך להצלחה נראית לכאורה מבטיחה ומנצחת, אך כידוע היא מלאה במכשולים ואתגרים הניצבים בדרך. בואו נראה מה על יזם לבדוק טרם הוא יוצא למסע – "הפיכת רעיון למוצר מנצח". מהם השלבים בדרך? ובאיזה כלים עליו להשתמש על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה של הרעיון. כיום, נראה כי יש לא מעט רעיונות מבריקים של יזמים מתחילים, אך נראה כי לא כל רעיון הוא בעל פוטנציאל גדול שיכול לקרום עור וגידים ולהתפתח למיזם שישנה את פני התעשייה. אך מה באמת יכול לקרב אתכם בדרך להצלחה המסחררת, וכיצד הדבר עובד בעולם הדרשני של המשקיעים הפוטנציאליים?

 

בדיקה מקיפה של השוק – שלב חובה!

יזם בעל רעיון יצירתי המבקש השקעה עבור המיזם שלו ממשקיעים פוטנציאליים חייב בראש ובראשונה להבין לעומק את התחום שבו הוא פועל. הבנת התחום כוללת בדיקת שוק מקיפה הכוללת – קהל יעד, מה המתחרים מציעים? במה המוצר שונה מהקיימים בשוק, כלומר מה הבידול שלכם? האם התחום בצמיחה? מהם הרווחים הצפויים? נגדיר כי שאלות בסיסיות אלו, הם השלב הראשוני עוד בטרם פנייה לגוף עסקי שיכוון אתכם הלאה לגבי פיתוח המוצר ושאר השלבים שבדרך.

 

בדקו עד כמה הרעיון שלכם מקורי

על מנת לדעת עד כמה הרעיון שלכם מקורי ומבריק, נדרשת עבודה עצמאית. בשלב הראשון, תוכלו לשוטט ברשת האינטרנט, בה תוכלו למצוא המצאות או פטנטים שאולי די דומים לרעיון שלכם. במידה ולא מצאתם מוצר או רעיון דומה ברשת האינטרנט, תוכלו לפנות לחברות המציעות ליווי אישי ליזמים מתחילים או לחברות המתמחות בחיפוש פטנטים בכל העולם.

 

גיבוש קונספט

לאחר שבחנתם היטב את הרעיון שלכם ובדקתם את מקוריותו, בשלב הבא עליכם לגבש קונספט, אך כאמור כדאי לפנות לחברות מקצועיות שיוכלו לסייע לכם לבצע את השלב הזה בצורה מקצועית. מה זה אומר לגבש קונספט? גיבוש קונספט, פירושו אפיון והגדרת דרישות העבודה של המוצר, לצד מאפייניו כמו למשל: צורתו ההנדסית, נוחות השימוש, עיצוב המוצר, משקלו, החומרים ממנו הוא יהיה עשוי, עלויות החומרים, עלויות הפיתוח ועוד כהנה וכהנה.

 

בניית מודל עסקי

בהמשך הדרך, עליכם לבנות מודל עסקי הכולל את הכדאיות של המוצר ביחס להשקעה שלו מבחינה הנדסית, שהרי ככל שהרעיון שלכם יהיה מקורי ומבריק, כל עוד המודל העסקי שלו אינו כלכלי – הוא לא יוכל להמריא. לעומת זאת, רעיון טוב עם מודל עסקי מושקע וכדאי, יוכל להפוך למוצר מנצח. המודל העסקי חייב להיות שאפתני, אך בד בבד מחובר לקרקע בכל הקשור ליכולת הרווחיות שלו בעתיד ובכלל באופן הצגת הרעיון למשקיעים פוטנציאליים.

 

סיוע באנשי מקצוע לצורך הכנת מודל ראשוני

לשם הפיכת רעיון למוצר מדף, יש צורך בידע רב ונרחב בתחום, אך תמיד ניתן להיעזר באנשי מקצוע רלוונטיים בעלי ידע רב בכל הקשור להנדסה, אלקטרוניקה, שרטוטים, בניית אב טיפוס ובכלל פיתוח המוצר שלב אחר שלב. זאת ניתן לבצע רק לאחר גיבוש הקונספט העסקי באופן ברור.

 

בחברת יאיר-טק, תוכלו לקבל ליווי אישי משלב הרעיון ועד למוצר מוגמר בפועל. השלבים בדרך ופיתוח המוצר, מתבצעים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום והכל תחת קורת גג אחת. יש לכם רעיון מנצח? אנחנו כאן כד לעבור אתכם את כל השלבים – עד למוצר מדף מנצח!

 

יאיר טק - פיתוח, תכנון, רכש, ייצור
facebook