בדיקת סקר פטנט ורישום של הפטנט​​

סקר פטנט ורישום של הפטנט

הרבה מאוד יזמים מתעוררים בבוקר עם רעיון נפלא ושואלים את עצמם האם ואיך ניתן להפוך את אותו רעיון לפטנט, ו/או למוצר מסחרי. אולם לא כל רעיון - אפילו רעיון טוב או הברקה מופלאה- באמת ניתן לתרגום לפטנט או מוצר. לכן, כדאי מאוד לבדוק כמה דברים לפני שיוצאים לדרך ומשקיעים המון זמן, אנרגיה ומשאבים.

אז מה עושים?

להלן מספר טיפים שיסייעו לכם לבחון האם הרעיון שלכם הוא פטנטבילי:

 מה עושים ? 

תבדקו את השוק - תבדקו היטב על-ידי חיפוש ראשוני, שכל אחד יכול לעשות באינטרנט, האם הרעיון הוא חדש. אם כן, צריך לערוך חיפוש מקצועי, רצוי באמצעות עורך פטנטים, כי יתכן שהרעיון שהגיתם כבר מיושם בצורה נרחבת ואם קיימים פתרונות יעילים או דומים לאותה הבעיה שהוגדרה עדיף לפנות לרעיון חדש. אם מדובר ברעיון חדשני ייתכן וניתן יהיה לרשום עליו פטנט ובכך להגן עליו.

 תחשבו עסקית - אם גיליתם שהרעיון שלכם באמת ניתן להגנה על-ידי פטנט כדאי לבדוק לעומק את ההיתכנות העסקית של יישום הרעיון - תחפשו משקיע - לא כל אחד מסוגל ובעל היכולות והמשאבים הדרושים בכדי לתרגם רעיון למוצר מסחרי. לכן, כדאי לחפש משקיע שימצא עניין בהשקעה בהמצאה שלכם. משקיע שכזה יכול גם לשמש כמנטור עסקי ולפתוח עבורכם דלתות בקרב יצרנים פוטנציאליים ולעזור לכם באיתור של ערוצי שיווק רלוונטיים עבורכם.

 

תיעזרו בעורך פטנטים מנוסה - אין תחליף לסיוע מעורך פטנטים מקצועי ומנוסה שכבר שמע וראה הכל. עורך פטנטים יוכל לעזור לכם בכל אחד מהשלבים שציינו כאן ובעיקר לבחון האם יש אפשרות לקבל פטנט על הרעיון שלכם- דבר שיאפשר לבעל הפטנט לקבל בלעדיות ומונופולין במדינה בה הוא יקבל פטנט. זהו נכס שעשוי להיות בעל ערך כלכלי מאוד גבוה.

זכרו - הדרך להצלחה היא ארוכה וקשה מאוד, אולם יש שכר בצידה. רעיון טוב יכול להיות בעל ערך כלכלי ענק. לכן, חשוב מאוד להימנע מטעויות ולבנות נכון את כל התהליך.

 

חשוב לבצע סקר פטנט - אנחנו מאמינים שחשוב מאוד לבצע סקר פטנט לפני שרושמים פטנט או מתחילים להוציא כספים על פיתוח מוצר. אנו ביאיר טק לרשותך, גם אם אתה מומחה פטנטים וגם אם אתה עושה את צעדיך הראשונים בעולם הפטנטים. אתה מוזמן ליצור איתנו קשר בטלפון, בדוא"ל או דרך האתר. נציגנו ישמחו להסביר ולהבהיר בסבלנות כל שאלה.

תוכל גם לתאם איתנו פגישה ולהגיע למשרדינו בהוד השרון. נשב ביחד, נדון בסוג החיפוש המומלץ, נגדיר ביחד את שאלת החיפוש ונצא לדרך רק אם נהיה סמוכים ובטוחים שהשירות שלנו מתאים לך.

 בזמן החיפוש ניצור קשר טלפוני על מנת לקבל הבהרות במידה ומשהו לא יהיה ברור ובתום החיפוש נשמח להסביר ולבאר כל פרט וכל מסמך בדוח. גם אם יחלוף זמן רב ממועד מסירת הדוח, אנחנו פה לרשותך ובמטרה להישאר לעוד שנים רבות. תפקידנו להשלים עבורך את תמונת הידע החסרה לך וחשוב לנו מאד שהמידע שנעביר לך יהיה מלא ומשמעותי עבורך.

 

 ליאיר טק קשרים עם עורכי פטנטים שונים, בהתאם לסוג הפטנט ותחומו. אתם מוזמנים לקרוא גם על רישום פטנט

יאיר טק - פיתוח, תכנון, רכש, ייצור
facebook